FAMA ÜRETİM

  Avrupa ülkelerinden, Amerika kıtasına kadar geniş bir pazarda ihracat yapan Famateks, ürünlerinin en yüksek kalitede olması ve yakalanan bu kalitenin istikrarlı bir şekilde korunması için en başta kaliteli hammadde kullanmayı ilke edinmiştir. Üretimde, yüksek mukavemet değerine ve uzun elyaf oranlarına sahip pamuktan elde edilmiş iplikler kullanılır.

  Belirli standartlar dâhilinde seçilen iplikler, dokumaya hazırlık sürecinden sonra havlu ve bornozluk kumaşa dönüştürülmek üzere, uzman dokuma personelleri tarafından dokuma makinalarında işleme alınır. Famateks bünyesinde 8 adet armürlü ve 4 adet jakarlı dokuma makinası bulunmaktadır.

  İplik alımından, üretimin son aşaması olan konfeksiyon işlemlerine kadar her adımda kalite kontrol adımları yaratılmış bir üretim anlayışı içinde olan Famateks, bu sayede üretimin her adımını kayıt altında tutmaktadır.

  Dokunmuş havlu ve bornozluk kumaşlar, boya ve apre adımları için son teknoloji boyahanelerde işleme alınır. Laboratuvarda istenilen renk, tuşe analizi ve çalışmaları yapıldıktan sonra, tamamen çevreye duyarlı kimyasallar kullanılarak, kumaşlar konfeksiyon işlemine hazır hale getirilir.

  Müşterinin talep ettiği detaylara göre titizlikle yapılan konfeksiyon işlemleri sırasında, ürünlere nakış işlemi de uygulanabilmektedir.

  Dikilmiş ürünler son kalite kontrol işleminden geçirildikten sonra, titizlikle paketlenir, kolilenir ve sevkiyata hazır hale getirilir.